Adventní trhy před OC Futurum

V pátek 24. listopadu 2017 proběhly před OC Futurum od 16:30 do 18:00 hodin tradiční Adventní trhy, které se tentokrát nesly v Rakouském duchu. Celé události předcházely náležité přípravy (výroba předmětů, stavění pódia, chystání občerstvení apod.). Na trzích bylo několik stánků, kde si návštěvníci mohli vybrat ze široké škály výrobků, které v rámci hodin výtvarné výchovy a studijního zaměření vytvořili žáci z Mateřské školy Sion a Základní Školy J. A. Komenského. Ke koupi byly například šité ozdoby z filcu, keramické výrobky, medové perníčky, skleněné svícínky, adventní věnce a jiné vánoční předměty. Nechybělo ani bohaté občerstvení a horké nápoje pro zahřátí. Součástí adventních trhů byl také Bazárek, v němž se prodávaly deskové hry, plyšová zvířátka i knížky, které dobrovolníci během minulých týdnů nosili na budovy Mandysova a Kleinerova. Peníze z Bazárku poputují na dárky dětem a maminkám z azylového domu. Výtěžek z adventních trhů zašleme do Indie, kde pomůže holčičce Mahimě, kterou finančně podporujeme. Vánoční atmosféru dotvářela hudební vystoupení žáků ZŠ Sion, Střední školy Sion High School a DDM Nové generace. Celá akce se vydařila na jedničku.

Fotografie k vidění na facebookových stránkách školy.