Matematický klokan 2018

Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky, kde je pořádán Jednotou českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP. Každoročně se do této soutěže zapojují základní školy z celé republiky a Sion u toho rozhodně nemůže chybět. V pátek 16. 3. 2018 si tak žáci naší školy poměří síly se svými vrstevníky a my jim držíme palce!