Velikonoční projekty na Kleinerce

Velikonoční projekty na Kleinerce

Pondělí a úterý 26. - 27. 3. se na budově Kleinerových neslo v duchu již tradičních velikonočních projektů. Nabídka byla pestrá a bylo z čeho vybírat.

Projekt Divadelní kukátko žáky seznamoval s historií divadla a žánry. V praktické části si pak secvičili kratičké divadelní představení Popelka a zahráli ho svým spolužákům. Fotogalerie.

Projekt Polabím pěšky na Kuňku se věnoval představení dějin Kunětické hory, jejich zasazení do širšího historického kontextu. V úterý se pak proběhla pěší výprava k této památce. Fotogalerie.

Projekt Práce se dřevem dal školákům zakusit práci s tímto materiálem. Po seznámení s několika nástroji pro práci nezbytnými se žáci pustili do vlastního tvoření. Fotogalerie.

Projekt Háčkování byl určen především pro děvčata, která se téměř nehnula ze židle. Po dobu dvou dní počítala očka a sloupka a věnovala se háčkování. Fotogalerie.

Projekt Pražský hrad seznamoval se sídlem českých panovníků a prezidentů. Tvořil se plakát, vyzvědělo se něco z historie a architektury a úterý bylo věnováno návěštěvě Prahy. Fotogalerie.

Projekt Válečné strategie odhaloval tajemství vojenských strategií a v praktické části se věnoval bumper ballu a painball. Fotogalerie

Projekt Velikonoce v kuchyni proměnil proměnil žáky v kuchaře a pekaře. Z jejich snahy vzešel velikonoční beránek, dva zajíčci, vajíčková pomazánka a cakepops. Fotogalerie.

uvod-hesla

Deváťáci přijati - gratulujeme!

Gratulujeme všem našim deváťákům k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a přijetí na vybraných školách.

více

Reklamní video Mirka Vaňury

 

více

Škola na horách 2018

Horské hřebeny a sjezdovky přivítaly naše školáky s otevřenou náručí a nabídly jim krásný týden plný lyžování, snowbordování, bobování, běžkování a zimních radovánek.

více

Šerpování deváťáků

V sobotu 3. února se uskutečnil Reprezentační ples hradeckého Centra Sion, jehož se každoročně účastní i žáci deváté třídy základní školy.

více

partneri
uvod-organizace1