Velikonoční projekty na Kleinerce

Pondělí a úterý 26. - 27. 3. se na budově Kleinerových neslo v duchu již tradičních velikonočních projektů. Nabídka byla pestrá a bylo z čeho vybírat.

Projekt Divadelní kukátko žáky seznamoval s historií divadla a žánry. V praktické části si pak secvičili kratičké divadelní představení Popelka a zahráli ho svým spolužákům. Fotogalerie.

Projekt Polabím pěšky na Kuňku se věnoval představení dějin Kunětické hory, jejich zasazení do širšího historického kontextu. V úterý se pak proběhla pěší výprava k této památce. Fotogalerie.

Projekt Práce se dřevem dal školákům zakusit práci s tímto materiálem. Po seznámení s několika nástroji pro práci nezbytnými se žáci pustili do vlastního tvoření. Fotogalerie.

Projekt Háčkování byl určen především pro děvčata, která se téměř nehnula ze židle. Po dobu dvou dní počítala očka a sloupka a věnovala se háčkování. Fotogalerie.

Projekt Pražský hrad seznamoval se sídlem českých panovníků a prezidentů. Tvořil se plakát, vyzvědělo se něco z historie a architektury a úterý bylo věnováno návěštěvě Prahy. Fotogalerie.

Projekt Válečné strategie odhaloval tajemství vojenských strategií a v praktické části se věnoval bumper ballu a painball. Fotogalerie

Projekt Velikonoce v kuchyni proměnil proměnil žáky v kuchaře a pekaře. Z jejich snahy vzešel velikonoční beránek, dva zajíčci, vajíčková pomazánka a cakepops. Fotogalerie.