Základní škola Sion J. A. Komenského

Články

Kroužek předškoláka

Pro budoucí prvňáčky jsme připravili novinku - kroužek předškoláka (předškolní výchovu). Jedná se o výuku zábavnou formou, kdy např. dítě zdobí vázu, doplňuje vlny na moři, vzorkuje prostírání, sestavuje z matematických tvarů různé objekty, vybarvuje, povídá si nad obrázkovou knihou, zpívá si s ukazováním apod. Děti se tak rozvíjejí v oblastech především grafomotoriky (správné držení tužky, uvolněná ruka, schopnost soustředit se na detaily a jemnosti při psaní - věci důležité pro správné psaní písmen v budoucnu), dále v oblasti matematických představ (umění pojmenovat základní geometrické útvary, kombinovat, počítat, třídit a porovnávat), správně rozpoznávat barvy, strany, umět se rychle zorientovat v obrázku, vyjadřovat se a mnoho dalších věcí.

Kroužek probíhá v příjemném prostředí naší ZŠ Sion (budova Mandysova) s moderním vybavením (včetně interakivní tabule a atraktivních pomůcek), a to ve středu v čase 15-16 h. Na děti se těší milá paní učitelka, která jim ráda pomůže s každým úkolem.

Pokud máte o kroužek zájem, dejte nám co nejdříve vědět, přihlásit své dítě můžete i v průběhu. A ještě jedna důležitá informace - kroužek je zdarma.

 

 

uvod-hesla

Karneval na ledě

V nedělní odpoledne 11. února hrál hradecký zimní stadion všemi barvami. Sion tu totiž připravil karneval na ledě pro malé i o něco větší.

více

Ročníkové práce deváťáků

S koncem školního roku prokazují školáci nejvyššího ročníku naší ZŠ své znalosti a dovednosti vypracováním a prezentováním ročníkové práce.

více

Škola na horách 2018

Horské hřebeny a sjezdovky přivítaly naše školáky s otevřenou náručí a nabídly jim krásný týden plný lyžování, snowbordování, bobování, běžkování a zimních radovánek.

více

Šerpování deváťáků

V sobotu 3. února se uskutečnil Reprezentační ples hradeckého Centra Sion, jehož se každoročně účastní i žáci deváté třídy základní školy.

více

partneri
uvod-organizace1