Ročníkové práce deváťáků

S koncem školního roku prokazují školáci nejvyššího ročníku naší ZŠ své znalosti a dovednosti vypracováním a prezentováním ročníkové práce.

Témata ročníkových prací jsou v jejich hledáčku už v ročnících nižších, kdy se nechávají inspirovat svými zájmy i staršími spolužáky.
Práce na ročníkových pracích začíná se začátkem školního roku, kdy si deváťáci vybírají z nabízených témat či si vyhledají vedoucího práce k tématu, kterému se chtějí věnovat. Spolupracují s konzultujícím učitelem, hledají a studují potřebné materiály, čtou, vytváří, pracují na pokusech, průzkumech, anketách a statistikách, sbírají materiály, navštěvují archivy a muzea. Pracují s ohledem na termíny konzultací a termíny odevzdání, jejichž dodržení je součástí hodnocení. Také hodnocení celé práce i prezentace je součástí hodnocení na vysvědčení z předmětu, pod který téma ročníkové práce spadá.
Zpracují práci písemně a elektronicky s použitými zdroji a práci odprezentují před tříčlennou komisí, která v závěru prezentace pokládá všetečné otázky. V hledišti sedí a svým starším spolužákům fandí kamarádi z nižších ročníků, kteří o zhlédnutí té které konkrétní prezentace projevili zájem.

Přejeme všem našim deváťákům zdárné zakončení studia na základní škole.

Ročníkové práce deváťáků